DILUNETT - żel do usuwania starych powłok

Owatrol DILUNETT to innowacyjny żel bezrozpuszczalnikowy przeznaczony do skutecznego usuwania starych powłok malarskich, takich jak farby ftalowe i alkidowe. Jego unikalna formuła sprawia, że jest to produkt bezpieczny w użyciu, gdyż nie wytwarza trujących oparów i jest niepalny. Rekomendacja stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy podkreśla jego przyjazność dla użytkownika oraz środowiska. DILUNETT z łatwością radzi sobie z usuwaniem nawet do ośmiu warstw starej farby, nie wysycha i nie spływa dzięki swojej żelowej konsystencji, co czyni go idealnym do stosowania na różnorodnych powierzchniach, w tym pionowych.

Produkt ten znajduje zastosowanie na szerokiej gamie materiałów, takich jak drewno (z wyjątkiem dębu, kasztanowca, orzecha i cedru), metal, elementy cementowe, kamienne oraz PVC, bez ryzyka uszkodzenia plastiku. DILUNETT jest jednak nieskuteczny w przypadku farb dwuskładnikowych i spiekanych, a także nie zaleca się jego stosowania na powierzchniach aluminiowych.

Dzięki braku lotnych związków organicznych (LZO) i możliwości wznowienia działania za pomocą wody, DILUNETT oferuje łatwość użycia bez konieczności stosowania siły mechanicznej. Po zastosowaniu produktu i usunięciu niechcianych warstw farby, zaleca się neutralizację powierzchni za pomocą Owatrol Net-Trol, co przywraca naturalny wygląd materiału.

Najważniejsze cechy:

  • Bezpieczny w użyciu: wolny od LZO, niepalny, bez trujących oparów.
  • Żelowa konsystencja: nie wysycha, nie spływa, idealny na powierzchnie pionowe.
  • Skuteczność: usuwa do ośmiu warstw starej farby.
  • Szerokie zastosowanie: na większość materiałów, z wyjątkiem niektórych rodzajów drewna i aluminium.
  • Łatwy w stosowaniu: nie wymaga siły mechanicznej, możliwość wznowienia działania wodą.

Przed użyciem 

Rekomendujemy wykonanie testu działania produktu w mniej widocznej części. Usuń wszelkie łuszczące się elementy farby, bejcy lub lakieru, a także dokładnie oczyść obszar z zanieczyszczeń. Powierzchnie płaskie powinny być zeszlifowane. Aby zapobiec szarzeniu drewna, ważne jest, aby nie przekraczać zalecanego czasu działania DILUNETT.

Aplikacja

Produkt aplikujemy w grubych warstwach na całą przewidzianą powierzchnię. Pozostawiamy do działania. Czas reakcji waha się od 5 minut do 12 godzin, jednak dla zapewnienia optymalnych rezultatów, nie należy przekraczać zalecanego czasu działania, aby uniknąć szarzenia pierwotnej powierzchni. Po zakończeniu reakcji należy dokładnie spłukać obszar dużą ilością wody, używając ściereczki lub myjki ciśnieniowej o sile do 60 barów. Zastosowanie ciepłej wody może przyspieszyć proces spłukiwania. Niezależnie od chropowatości powierzchni, konieczne jest zastosowanie środka neutralizującego NET-TROL. Maksymalny czas, przez który DILUNETT może pozostać na powierzchni, to od 10 do 45 minut, aby zapewnić efektywne działanie bez ryzyka uszkodzenia materiału.

 
POJEMNOŚCI 1L, 2.5L, 10L
CZAS SCHNIĘCIA 20°C 1-12godz.
WYDAJNOŚĆ 4m2/L dla dwóch warstw
TEMPERATURA +5°C do +30°C
ZASTOSOWANIE na zewnątrz
Kup w sklepie