AQUANETT - środek do usuwania starych powłok

Aquanett od OWATROL to wysokiej jakości, biodegradowalny środek czyszczący, który stanowi rewolucję w usuwaniu starych, zaschniętych olejów z powierzchni drewnianych. Specjalnie zaprojektowany do pracy z drewnem narażonym na działanie promieni UV, Aquanett efektywnie odnawia powierzchnie drewniane, usuwając nie tylko nowe i stare oleje, ale także głęboko penetrujące zabrudzenia oraz plamy pochodzenia organicznego i korozji. Bez zawartości rozpuszczalników i parafiny, ten produkt jest przyjazny dla środowiska, co czyni go idealnym wyborem do stosowania na powierzchniach pionowych i w obszarach wrażliwych ekologicznie.

Jego żelowa konsystencja zapobiega spływaniu, ułatwiając aplikację i czyniąc proces czyszczenia szybszym oraz bardziej efektywnym. Aquanett nie tylko przywraca drewnu pierwotny wygląd, ale również przygotowuje powierzchnię do dalszej renowacji, takiej jak olejowanie produktami DEKS D1 czy TEXTROL, zapewniając lepszą przyczepność i penetrację kolejnych warstw ochronnych.

AQUANETT jest idealny do odzyskiwania naturalnej urody drewna, eliminując zaciemnienia i poszarzałe barwy. Jest delikatny dla materii i nie uszkadza struktury drewna. Środek ten sprawdza się zarówno w przypadku rodzimych gatunków drewna, jak sosna czy modrzew, jak i gatunków egzotycznych, takich jak IROKO, BANGKIRAI, GARAPA, IPE-LAPACHO.

Najważniejsze cechy:

  • Odzyskanie naturalnej urody drewna i eliminacja zaciemnień.
  • Delikatność dla struktury drewna, nie powoduje uszkodzeń.
  • Przeznaczony do drewna rodzimego i egzotycznego.
  • Idealny przed właściwą renowacją, nadaje olejom właściwości rozcieńczalne w wodzie.
  • Ekologiczny i bezwonny, żelowa konsystencja ułatwiająca aplikację.
  • Wymaga neutralizacji NET-TROLem po użyciu.

Przygotowanie przed aplikacją: Zaleca się przeprowadzenie testu na mało widocznej części powierzchni, aby ocenić reakcję drewna. Do ochrony rąk należy używać rękawiczek gumowych. Po zastosowaniu AQUANETT konieczne jest zastosowanie neutralizatora NET-TROL.

Instrukcja stosowania: Produktu nie rozcieńcza się. Przed użyciem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania przez wstrząśnięcie. Aplikację przeprowadzać równomiernie na całej przewidzianej do czyszczenia powierzchni. W przypadku elementów pionowych należy aplikować produkt z góry na dół. Czas działania środka nie powinien przekraczać 5 minut. Po tym czasie powierzchnię należy obficie spłukać wodą, używając wody pod ciśnieniem dla lepszych efektów, a ciepła woda może dodatkowo usprawnić proces. Bezpośrednio po spłukaniu należy zastosować neutralizator NET-TROL.

POJEMNOŚCI 1L, 2.5L, 15L
CZAS SCHNIĘCIA przy temp. 20°C – 5min
WYDAJNOŚĆ  4m2/L dla dwóch warstw
TEMPERATURA +10°C do +30°C
ZASTOSOWANIE na zewnątrz
Kup w sklepie