23
SIE

Pełna renowacja drewnianego tarasu. Odnawiamy Bangkirai z systemem Owatrol

Odnowienie tarasu z egzotycznego drewna Bangkirai może przywrócić jego dawny blask i piękno. Dzięki systemowi Owatrol, proces ten staje się prosty i skuteczny, podzielony na kilka kluczowych kroków. Poniżej znajdziesz przewodnik, jak krok po kroku przeprowadzić renowację drewnianego tarasu.

Krok 1: Usuwanie starych powłok z drewna – Owatrol Prepdeck

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich starych powłok ochronnych, co umożliwi lepszą penetrację nowych środków zabezpieczających. Użyj Owatrol Prepdeck, aby skutecznie usunąć stare warstwy. Aplikuj produkt, a po 20 minutach zwilż powierzchnię i energicznie szoruj szczotką. Następnie spłucz myjką ciśnieniową, dokładnie zmywając resztki preparatu.

Zdj. Owatrol Prepdeck w akcji. Widać jak stare powłoki poddają się. Zwilżenie produktu i poruszenie szczotką przyśpieszy działanie.

Krok 2: Neutralizacja i czyszczenie – Owatrol Net-Trol

Po usunięciu starych powłok należy zastosować Owatrol Net-Trol, który neutralizuje powierzchnię i przywraca naturalne pH drewna, a także wyrównuje kolor. Aplikuj na mokre drewno, odczekaj 20 minut, a następnie ponownie zwilż i przecieraj szczotką. Po kolejnych 20 minutach obficie zmywaj powierzchnię myjką ciśnieniową. Drewno należy pozostawić do wyschnięcia na kilka dni.

Zdj. Net-Trol zadba o odpowiednie pH deski i przywróci naturalny kolor. 

Krok 3: Szlifowanie powierzchni

Przed nałożeniem oleju konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni drewna. Zaleca się przeszlifowanie desek papierem ściernym o granulacji 80 - 100. Szlifowanie powierzchni jest kluczowym etapem, który nie tylko wygładza deskę, ale również otwiera pory drewna, co ułatwia penetrację oleju. Ten proces zapewnia, że olejowanie będzie efektywne i estetyczne, gwarantując gładkie wykończenie tarasu.

Zdj. Taras po szlifowaniu. Warto wykonać ten proces, ponieważ zapewni on gładką powierzchnię po olejowaniu.

Krok 4: Olejowanie – Owatrol Deks D1 PRO Honey Gold

Po przygotowaniu powierzchni przystępujemy do zabezpieczania drewna olejem. Wybierając olej Owatrol Deks D1 PRO Honey Gold (Złoty Miodowy), decydujemy się na produkt, który doskonale penetruje deskę, chroniąc ją od wewnątrz. Aplikacja oleju powinna odbywać się w kilku warstwach metodą "mokre na mokre", aby drewno zostało równomiernie nasycone. Ważne jest, aby nie pozwolić olejowi wyschnąć pomiędzy aplikacjami. Po nasyceniu desek olejem, zbędny naddatek należy dokładnie usunąć bawełnianą szmatką, co zapewni matowe wykończenie i uniknięcie klejenia się powierzchni.

Zdj. Olejowanie drewna Bangkirai olejem Owatrol DEKS D1 PRO w kolorze Honey Gold (Złoty miodowy)

Podsumowanie

Renowacja tarasu z drewna Bangkirai z użyciem systemu Owatrol pozwala na skuteczne odnowienie powierzchni, podkreślając jej naturalne piękno. Dzięki krokowemu podejściu, od usunięcia starych powłok, przez neutralizację i czyszczenie, aż po zabezpieczenie olejem, można cieszyć się odnowionym tarasem na lata.

Zdj. Efekt końcowy. Taras po pełnej renowacji systemem Owatrol: Prepdeck, Net-Trol i D1 PRO Honey Gold.