12
MAR

Odnawianie tarasu przy użyciu Dilunett Nettrol i Aquadecks


W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące odświeżania tarasów, chcielibyśmy przedstawić prosty i efektywny sposób na ich renowację. Demonstrując proces na bazie projektu zrealizowanego dla jednego z naszych klientów przez doświadczonego fachowca, zaznaczymy, że odnowienie tarasu nie musi być ani czasochłonne, ani skomplikowane.

Materiał: Modrzew syberyjski
Temperatura: 28°C
Warunki: Powierzchnia wystawiona na słońce
Czas pracy: 2 dni, z 3-dniową przerwą
Całkowity czas: 5 dni
Niezbędne narzędzia: pędzel, szczotka, myjka ciśnieniowa
Powierzchnia: 25m²

Wykorzystane produkty Owatrol: Dilunett, Net-trol, Aquadecks w odcieniu Teak, po 5l każdego produktu.

Opisujemy, jak wyglądała powierzchnia przed rozpoczęciem prac, a następnie przechodzimy do kluczowych kroków renowacji. Pierwszym zadaniem jest usunięcie starej powłoki. Do tego celu możemy wybrać spośród specjalistycznych środków takich jak Dilunett, Aquanett lub Prepdeck, w zależności od rodzaju wcześniej zastosowanej ochrony.

Zdj. Taras przed rozpoczęciem prac.

Zdj. Taras po wyczyszczeniu

Aquanett stosujemy do usuwania olejowych powłok, gdy drewno było wcześniej olejowane bez dodatkowej warstwy lakieru czy lazury.
Dilunett jest idealny do usuwania starych powłok malarskich takich jak lakier, bejca, impregnat czy farba.
Prepdeck używamy, gdy powierzchnia była chroniona wodnymi olejami, takimi jak Aquadecks lub Tropitech.

 

Zdj. Neutralizacja powierzchni

Po usunięciu starej powłoki następuje etap neutralizacji powierzchni przy użyciu preparatu Net-Trol, aby przywrócić drewnu neutralne pH i przygotować je do ponownej impregnacji. Net-Trol aplikujemy na wilgotną powierzchnię po dokładnym zmyciu poprzednich środków, co przywraca drewnu świeży wygląd i przygotowuje je do olejowania.

Zdj. Gotowa sucha powierzchnia przed olejowaniem

Olejowanie tarasu wymaga cierpliwości - po trzydniowej przerwie i zapewnieniu, że drewno jest całkowicie suche, aplikujemy Aquadecks w kolorze Teak. Produkt ten, będący wodnym akrylowo-alkidowym olejem, zapewnia matowe wykończenie i doskonale wnika w strukturę drewna.  Na zaolejowanie tarasu 25m2 z modrzewia syberyjskiego zużyliśmy 5 litrów oleju. Poniżej możecie zaobserwować gotowy efekt:

Zdj. Efekt końcowy

Renowacja tarasu trwa łącznie 5 dni, z czego 2 dni są dni robocze. Istotne jest użycie dobrej jakości narzędzi i uwzględnienie warunków pogodowych, które mogą wpłynąć na proces aplikacji i schnięcia produktów.